Державний реєстр виборців
опубліковано 24 жовтня 2019 року о 12:37

З 2009 року запроваджено автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему «Державний реєстр виборців», основною метою якої є складання списків виборців для проведення виборів та референдумів всіх рівнів.

На даний час у області створено та діє відділ адміністрування Державного реєстру виборців та 50 відділів ведення Державного реєстру виборців, які працюють на постійній основі. 

Відділ адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації знаходиться в облдержадміністрації та здійснює організаційну підтримку, забезпечує взаємодію місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, закладів, установ та організацій з питань створення і ведення Державного реєстру виборців.

Відділи ведення Державного реєстру виборців знаходяться у районних державних адміністраціях, міських виконкомах та виконкомах районних у містах рад та забезпечують безпосереднє ведення Реєстру, шляхом внесення до бази даних відомостей про громадян України, що мають право голосу і проживають або перебувають на відповідній території. 

До бази даних Державного реєстру виборців вноситься інформація про кожну особу, що має право голосу, а саме:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • дата та місце народження;
  • домашня адреса.

Для підтримки бази даних Державного реєстру виборців у актуальному стані відділами ведення щомісячно здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців. На основі відомостей, що подаються органами, установами та організаціями, вносяться зміни до бази даних про виборців:

  • - що змінили прізвище, ім’я, по батькові або місце проживання, 
  • - яким виповнилося 18 років, 
  • - які набули громадянства України.

Таким чином, Державний реєстр виборців дозволяє спростити процес складання виборчих списків, своєчасно вносити зміни і доповнення до них, а також уникнути фальсифікацій, дублювань, інших помилок у списках виборців в процесі проведення виборів та референдумів.