Новини
опубліковано 23 січня 2020 року о 16:10

 Онлайн-школа «Ранок»  пропонує вчителям і учням розпочати спільне навчання ! 

 Освіта має бути доступною для всіх, а карантин — не перешкода для поліпшення навичок та поглиблення знань, — вирішили ми у видавництві «Ранок». Тому до завершення карантину віртуальна школа «Ранок» продовжує працювати і кожного буднього дня проводить безкоштовні онлайн-уроки для учнів закладів загальної середньої освіти.

Для вчителів, які бажають отримати практичні поради щодо організації дистанційного навчання, щочетверга ми проводимо Віртуальні педради. В четвер, 26 березня, відбулася чергова онлайн-педрада на тему: «Як стати гуру в дистанційному навчанні: 10 практичних порад». Кожний зареєстрований (реєстрація за посиланням https://cutt.ly/ptbcvUF) учасник Віртуальної педради, який заповнив Google Форму та успішно пройшов тест, отримав сертифікат із зазначенням кількості прослуханих годин. Актуальну інформацію про Віртуальну школу «Ранок» можна знайти на сайті https://www.ranok.com.ua/game/virtualschool/. Звертаємо Вашу увагу, що розклад постійно оновлюється, https://cutt.ly/ttbTIyW.

Технічна підтримка за тел. 098 037 54 68. Інформаційна підтримка: e-ranok@ukr.net.

Директор видавництва «Ранок»  В. В. Круглов

Закінчення навчального року, робота шкіл у період карантину

 та проведення ЗНО і вступної кампанії у 2020 році

26 березня т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій онлайн розповіла про закінчення навчального року, роботу шкіл у період карантину та проведення ЗНО і вступної кампанії у 2020 році

Лист Міністерства освіти і науки України від 23.03.2020 № 1/9-173 Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину

Шановні освітяни!

Департамент освіти і науки Дніпропетровської облжержадміністрації пропонує долучитись до групи у Фейсбуці, яка створена в умовах карантину в Україні для оперативного інформування освітян щодо офііційних документів та дистанційної роботи.

 Освіта Дніпропетровщини: управління, освітній процес.

https://www.facebook.com/groups/2733666720230029/

Дистанційне навчання в закладах загальної середньої освіти під час карантину

Для організації дистанційного навчання створені розділи на офіційних веб-ресурсах закладів освіти, блогах педагогів, Вайбер/Телеграм/Фейсбук групи учнів, в яких педагоги розміщують плани уроків для самостійного опрацювання ( теоретичний матеріал, ілюстративне чи графічне зображення (пояснення), лінк на відео для перегляду, check-list для закріплення знань, посилання на тести, опитування, кросворди, контрольні роботи  на платформах  На УРОК, Kahoot, Quzizz, mentimeter.com, get.plickers.com/,   quizalize.com/, nearpod.com, learningapps.org/, .classdojo.com/uk-ua/, grockit.com/. Організовані дистанційні онлайн-консультаці з використанням Skype, GOOGLE HANGOUTS.

Трансляція курсів з підготовки до ЗНО під час карантину на ТК «РАДА» та YouTube-каналі МОН –  з української мови та літератури, біології, математики та історії України

Повні курси підготовки до ЗНО з тестами, завданнями та конспектами занять на платформах онлайн-студій:

Лист Міністерства освіти і науки України від 13.03.2020 № 1/9-160 «Щодо організації дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти під час карантину»

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 № 1/9-154 

Вітання з Міжнародним жіночим днем - 8 Березня

Найніжніший та найсвітліший день в році – 8 березня! Початок весни, початок життя в природі, перше тепло. 

Дорогі жінки, нехай це тепло оселиться у ваших домах і душах. Нехай краса природи  надихає, а початок весни символізує початок чогось прекрасного у вашому житті! 

Вітаєю Вас з Міжнародним жіночим днем!

 Бажаю вам тепла і любові в серцях, чудового настрою і прекрасного самопочуття. Будьте красиві, щасливі, даруєте усмішки, радійте та отримуйте чудові враження. Ви – чарівні! Тепла Вам, радості та оптимізму в кожному дні. 

Нехай Ваша краса ніколи не проходить, нехай в душі завжди панує вічна весна, а на обличчі сяє сонячна усмішка і зігріває всіх ніжними променями.


Начальник відділу освіти

Солонянськоі райдержадміністрації                                             Микола ДАРМОСТУК

ПРОСВІТНИЦЬКА КАМПАНІЯ «ЯК ЗНИЗИТИ РИЗИК ІНФІКУВАННЯ КОРОНАВІРУСОМ?»


У закладах освіти Солонянського району розпочалася просвітницька кампанія «Як знизити ризик інфікування коронавірусом?»

 Турбота про людей, передусім, про дітей та молодь, охорона їхнього здоров’я і життя – одне з першочергових і найважливіших завдань органів державної влади.

З цією метою Урядом України розроблено Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої  коронавірусом 2019- n CoV, на 2020 рік, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2020 року   № 93-р.

 До Національної інформаційної кампанії «Як знизити ризик інфікування коронавірусом?» долучилася і заклади освіти Солонянського району. Відділ  освіти районної державної адміністрації  розпочав у закладах освіти спільно з  Солонянським районним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області просвітницьку кампанію.

 Керівникам закладів освіти доручено забезпечити проведення протиепідемічних і профілактичних заходів,  інформування батьків, учнів, педагогів про цю  хворобу,  шляхи її попередження,  рекомендації, як убезпечити себе від зараження коронавірусом; оформити тематичні куточки «Коронавірус: профілактика інфікування та поширення».


Нарада з завідуючими дошкільних навчальних закладів та директорами НВК


28.02.2020 року  в конференц-залі Центру з обслуговування закладів освіти Солонянського району відбулася нарада з завідуючими дошкільних навчальних закладів та директорами НВК.

Порядком денним наради було:

•    про трудові відносини;

•    про порядок реагування на випадок булінгу;

•    про організацію діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти;

•    про роботу сайтів закладів дошкільної освіти;

•    про участь у районних та обласних масових заходах;

•    про затвердження Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах; 

•    про затвердження номенклатури справ.

Районний етап Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу

 «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди».

На виконання річного плану роботи відділу освіти Солонянської райдержадміністрації у закладах освіти району з 03 лютого по 24 лютого пройшов районний етап Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди» на протипожежну та техногенну тематику .

На конкурс було подано 20 робіт (казки, нариси, оповідання, загадки, вірші) з Башмачанської, Військової, Микільської на Дніпрі,Сурсько-Михайлівської середніх шкіл, Петриківської НСШ,Березнуватівського та Письмечівського закладів загальної середньої освіти, Олександропільського та Миропільського навчально-виховних комплексів.

Фінальні змагання з волейболу

Відповідно до річного плану роботи відділу освіти Солонянської райдержадміністрації протягом лютого 2020 року проходили зональні змагання з волейболу серед учнівської молоді закладів освіти.У фінал вийшли команди  Березнуватівського ЗЗСО, Звонецько-Хутірської НСШ,Солонянського НВО, Новопокровського ЗЗСО та Святовасилівської СЗШ. За результатами фінальних змагань з волейболу серед юнаків:

-     І місце виборола команда  Березнуватівського закладу  загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області, 

-    ІІ місце  - команда  Солонянського НВО «Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів – Центр позашкільної освіти» (опорний заклад) Солонянської селищної ради Дніпропетровської області, 

-    ІІІ місце – учні  КОЗО “Новопокровького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Новопокровської селищної ради Солонянського району Дніпропетровської області ”,

-    ІV місце – школярі Святовасилівської  СЗШ

Серед дівчат: 

-    КЗО Солонянське НВО  «Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів – Центр позашкільної освіти» (опорний заклад) Солонянської селищної ради Дніпропетровської області - І місце, 

-    Березнуватівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області - ІІ місце,

-    Звонецько - Хутірська НСЗШ - ІІІ місце, 

-    КОЗО “Новопокровський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Новопокровської селищної ради Солонянського району Дніпропетровської області” - ІV місце.

Патріотичний «Video pushap chellenge» 

віджимання від землі щодо вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

У флеш мобі прийняли участь вихованці шкільних гуртків Микільської на Дніпрі, Сурсько-Михайлівської, Петриківської шкіл, ,Березнуватівського , Письмечівського закладів загальної середньої освіти та Олександропільського НВК

Докладніша інформація

20 лютого - День вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

Відповідно до річного плану роботи відділу освіти Солонянської райдержадміністрації у закладах освіти пройшли заходи щодо вшанування пам’яті Герої Небесної Сотні.

З 14 лютого вихованці шкільних гуртків підтримали обласний патріотичний « Video pushap chellenge » (віджимання від землі щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні).

З 17.02 по 20.02 у закладах пройшли фотовиставки "Вам – наша пам’ять і любов!", виставки у шкільних бібліотеках «Небесна сотня. Вони боролися за єдність України», конкурс дитячого малюнку для учасників ООС «Слово пензлем», воркшоп із виготовлення ангелів у стилі паперопластики « Ангели Небесної Сотні », літературна вітальня «Небесній Сотні присвячується» (конкурс авторських учнівських віршів, присвячених героям Небесної Сотні)

20 лютого навчальний процес у школах розпочався з Лінійки-реквієму «Небесну Сотню Господи прийми…». Педагогічні колективи за участю учнівської молоді організували шкільне коло «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», виховні заходи «У вирій полетіли…», « Герої не вмирають… Просто йдуть…», «Молодість у полум’ї війни», тиху акцію «Ангели пам’яті», квест «Шляхами героїв», перегляд документального фільму

« Небесна Сотня . Зима , що нас змінила»

Докладніша інформація


Методичний вернісаж


19 лютого 2020 року відбувся методичний вернісаж  учительки математики Березнуватівського ЗЗСО  Степанової Галини Іванівни, на якому педагоги познайомилися з її досвідом. Математики завітали в кабінет Галини Іванівни, відвідали уроки  у 8,9 та 11 класах, побували на тижні математики, взяли участь у онлайн тестуванні з алгебри, прослухали підготовлені міні-проєкти одинадцятикласників з геометрії – і все це здійснили завдяки сучасним технологіям, не виходячи зі стін Центру з надання освітніх послуг у Солоному.  Поважні учителі побували у ролі учнів, коли спробували створити математичний лепбук, зробити  з розгорток «Платонові тіла» методом “pop-up”(як під час Всеукраїнського інженерного тижня). Галина Іванівна поділилася досвідом роботи на порталі «На урок» та  навчила учителів створювати тести  у форматі домашнього завдання та онлайн-змагання.

Екскурсія до Дніпропетровської обласної державної адміністрації 

За ініціативи керівника відділу освіти Дармостука М.А. учасники обласного етапу  Всеукраїнських олімпіад з базових предметів Роговська Катерина, учениця 11 класу Іверського ЗЗСО, Кривобок Валентина, учениця 10 класу Іверського ЗЗСО, Асєєва Марія, учениця 11 класу Іверського ЗЗСО,  Давидов Олександр, учень 11 класу Іверського ЗЗСО, Іващук Анна, учениця 11 класу Сурсько-Михайлівської СШ, Моня Ніна, учениця 10 класу Олександропільського НВК, Дегтярьова Наталія, учениця 11 класу Олександропільського НВК, Криштоп Софія, учениця 9 класу Привільнянської СШ,  Богів Володимир, учень 9 класу Криничанського ЗЗСО, Ємець Андрій , учень 9 класу Башмачанської СШ, Семенченко Тетяна, учениця 8 класу Письмечівського ЗЗСО, Сітало Ірина, учениця 8 класу Петриківської НСШ та Панова Анна, учениця 8 класу Березнуватівського ЗЗСО були запрошені до Дніпропетровської обласної державної адміністрації на екскурсію. 

19 лютого 2020 року  діти познайомилися зі структурою та  роботою органу виконавчої державної влади, побували в залі для  пресконференцій ОДА, побачили кабінети адмінбудівлі, дізналися про особливості роботи держслужбовців. 

 Дякуємо керівникам фермерських господарств Шадурському В.В. та Яцуку Р.Р. за надану дітям можливість безкоштовного проїзду в м.Дніпро на екскурсію.

15 лютого - 31 річниця виведення військ з Афганістану.

З 11 лютого по 14 лютого у закладах загальної середньої освіти району пройшли заходи щодо віншування воїнів-інтернаціоналістів,присвячені 31-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану.

У Башмачанській, Військовій, Микільській на Дніпрі, Привільнянській Сурсько-Михайлівській, Петриківській, Звонецько-Хутірській школах, Олександропільському та Миропільському навчально-виховних комплексах, Іверському, Березнуватівському та Письмечівському закладах загальної середньої освіти працювали виставки дитячих малюнків «Війна очима дітей», виставка інформаційної літератури «Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами», проведені тематичні виховні години: «Як довго ця війна тривала…», «Відлуння афганських гір», «Я попрошу у вічності краси і права на душевність і сердечність…», «Молодість у полум’ї війни»,героїко-патріотичні читання віршів «Ті спогади – то вічний серця біль», інформаційні лінійки до 31- річниці виводу військ з Афганістану та вшануванню учасників бойових дій на території інших держав, організовано перегляд документальних фільмів про війну в Афганістані, про вивід радянських військ з Афганістану «Війна в Афганістані», «Програма «Армія №2», художніх фільмів «Афганський злам», «Дев’ята рота».